Budapest XXI. Kerület, Csepel, Királyerdő

Eladó Családi ház

XXI. Kerület, Csepel, Királyerdő, 85 m²-es, családi ház, 3 szobás

KIZÁRÓLAG A BALLA INGATLAN KÍNÁLATÁBAN!

A csepeli Királyerdőben kínálom megvételre ezt a nem szokványos előéletű, dupla komfortos ingatlant. Családokon kívül kisebb kereskedelmi vagy szolgáltató vállalkozások figyelmébe is ajánlom.

Az ingatlan tehermentes, hitelezhető, CSOK Plusz igénybe vehető.

Az 516 nm-es saroktelken elhelyezkedő, 85 nm HASZNOS alapterületű épületben több évtizeden át egy kiskereskedelmi üzlet (papír-írószer és egyéb aprócikkek) működött. Ide járt vásárolni a környék apraja-nagyja, köztük a közeli iskola diákjai és azok szülei.

A jelenlegi tulajdonos birtokába 2015-ben került az ingatlan. Ő lakássá alakította az épületet: kiváló hőszigetelő tulajdonságú Ytong téglával befalazta az épület sarkán lévő bejárati ajtó helyét, és a méretes kirakat alsó részét – fölé pedig ablakot épített be. Az épület homlokzata még magán viseli az előélet és az átalakítás jegyeit, és egyik oldalon sajnos a régebbi korok graffiti „művészeinek” keze nyomát is. Adott esetben a régi bejárati ajtó, és a méretes kirakat is csekély anyagi ráfordítással „rehabilitálható”, visszaállítva az ingatlan kiskereskedelmi funkcióját.

Az épület téglából épült, masszív beton alapokra. Statikailag és szerkezetileg is nagyon jó állapotban van. A falakra fa födém került. A sátortetőt égetett agyag cseréppel burkolták, szigetelve nincs. A tetőtér nem beépíthető, de az épület bővíthető. Az esővíz csatornák jó állapotúak, az épület körül a csapadékvíz elvezetése megoldott. A telken található 2 db, egyenként kb. 20 nm alapterületű tároló. Az egyik lemezből készült (ez viszonylag könnyen garázzsá alakítható), a másik pedig téglából.

A 2016-ban elkezdett felújítás több szakaszban zajlott le. A korábbi üzleti részben (eladótér és vizes blokk) kicserélték az elektromos hálózatot, egyúttal cserélve az ennek a résznek a fogyasztását mérő villanyórát is. Az épület hátsó traktusában megmaradtak a régebbi vezetékek, és ennek a résznek a fogyasztását mérő villanyóra is.
A belső terek átalakítása során, az utca felőli oldalon jött létre egy 30 nm-es nappali, egy 11 nm-es konyha, valamint egy 21 nm-es hálószoba. A térérzetet tovább növeli a közel 300 cm-es belmagasság is. A szobákat laminált padlóval, a konyhát járólappal burkolták. Az ablakokat korszerű, műanyag tokozású, dupla üvegezésű nyílászárókra cserélték.

Az udvar felőli oldalon megőrizték, de korszerűsítették a 2 fürdőszobát. Ezek a helyiségek funkcionálisan tökéletes állapotban vannak, ám esztétikai felújításra szorulnak. Mindkettő ablakos, tehát jó a szellőzésük. Az egyikben épített tusoló, kézmosó, és a tusoló mellett egy szeparált WC található. A kisebb fürdőszobában, egy légtérben WC, mosdó és egy zuhanytálca található. Itt helyezték el a gáz cirkó kazánt, valamint a mosógépet, mely csatlakoztatva van a víz- és csatornarendszerhez. Szintén az udvar felőli oldalon található egy 10 nm-es szoba, melyet jelenleg csak tárolási célra használnak. Ennek ablakai még a korábbi, szétcsavarozható típusúak, dupla üvegezéssel. A bejárati ajtót egy üvegezett veranda védi az időjárás szeszélyei ellen. Az épület külső vakolata kisebb javításokra (a fentebb említett Ytong téglás felületek vakolása), illetve – igény esetén – színezésre szorul.

A fűtést és használati meleg vizet egy belső égésterű kazán (ARISTON) szolgáltatja, a hő leadók pedig újszerű állapotú radiátorok. A nappaliban és a hálószobában egy-egy (csak hűtő) klíma biztosítja nagy nyári forróság idején is a kellemes hőmérsékletet.

Az ingatlantól 2 percnyi sétára van a 148-as busz megállója, mellyel gyorsan elérhető Csepel központja (távolabb Pesterzsébet városközpontja, a végállomás pedig Kispesten a KÖKI bevásárlóközpontnál van). A másik irányban pedig a Csepel-Soroksár komphoz juthatunk el ezzel a járattal.

A közelebbi környezetben találhatóak: patika, művelődési ház, iskola, óvoda, posta, pékség, fagyizó, kis közért, zöldséges. Kicsit távolabb a Csepel Plaza, és a termelői piac, egészségügyi központ, illetve a csepeli strand.

Az ingatlan meghirdetett ára IRÁNYÁR.

Amennyiben a fentiek felkeltették az érdeklődését, kérem, egyeztessen velem időpontot, és tekintse meg az ingatlant. Készséggel fogadom a hívását hétvégeken is.


Elhelyezkedés: 1213, Budapest, XXI. Kerület (Királyerdő), Csepel, Királyerdő

Környezet: A közelebbi környezetben találhatóak: művelődési ház, iskola, óvoda, posta, pékség, fagyizó, kis közért, zöldséges. Kicsit távolabb a Csepel Plaza, és a termelői piac, egészségügyi központ, illetve a csepeli strand.

Közlekedés: Az ingatlantól 2 percnyi sétára van a 148-as busz megállója, mellyel gyorsan elérhető Csepel központja (majd távolabb Pesterzsébet városközpontja, a végállomás pedig Kispesten a KÖKI bevásárlóközpontnál van). A másik irányban pedig a Csepel-Soroksár komphoz juthatunk el ezzel a járattal.


  • Alapterület 85 m²
  • Telekterület 516 m²
  • Utcafronti szélesség 18 m
  • Szobák száma 3
  • Szerkezet Tégla
  • Állapot
  • Belsőállapot Átlagos
  • Tájolás D
  • Szintek száma 1
  • Fűtés költség (Átlag) 30 000 Ft / hónap
  • Építés éve 1950
  • Felújítás éve 2015
  • Szobák típusa Külön nyíló
  • Belmagasság 280 cm
  • Konyhák száma 1
  • Konyha típusa Ablakos konyha
  • WC-k száma 2
  • Fürdőszoba szám 2
  • Födém típusa Fa
  • Tető típusa Agyag cserép
  • Tetőtér Nem beépíthető
  • Fűtés típusa Gázcirkó fűtés
  • Melegvíz típusa Cirkó
  • Nyílászárók típusa Műanyag
  • Nyílászárók állapota
  • Közművek víz, villany, gáz, csatorna

Eladná ingatlanát?

Teljesen megértjük, hiszen az ingatlaneladás egy komoly döntés. Kérjen visszahívást, és mi kötöttségektől mentesen tájékoztatjuk Önt a legkedvezőbb lehetőségekről. Hozzáértő ingatlan tanácsadó kollégáink készséggel állnak rendelkezésére bármilyen kérdés kapcsán.

Kérem az ingyenes tanácsadást!

Ingatlan hírek

Ahol találkozhat velünk